Rozstrzygnięcie konkursu piosenki o Michalince.

21 stycznia został rozstrzygnięty konkurs na najlepszy i najbardziej oryginalny tekst piosenki o owieczce Michalince, która towarzyszy dzieciom od początku roku szkolnego, podczas niedzielnych Mszy Świętych. Celem konkursu było zachęcenie dzieci i ich rodziców oraz wszystkich uczestników niedzielnej Eucharystii do rozwijania zdolności twórczych, kreatywności  przy układaniu tekstu piosenki o Michalince. Warto przypomnieć, że czaniecka Michalinka zachęca dzieci do czynienia dobra oraz napominania bliźnich, gdy źle postępują.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do księdza Piotra napłynęło wiele ciekawych i budzących zachwyt tekstów piosenki.
W trakcie ogłaszania wyników konkursu było wyczuwalne  wielkie napięcie, radość i wzruszenie. Nagrodzone dzieci zostały obdarowane gromkimi brawami przez wszystkich uczestników Eucharystii.
Zwycięzcą konkursu zostało rodzeństwo Antosia, Juluś i Nikoś Markiel wraz z rodzicami, którzy z niezwykłą finezją zawodowych tekściarzy, stworzyli prawdziwy muzyczny hit. W piosence wyjątkowo trafnie przekazali ewangeliczne przesłanie, z którym Michalinka stara się dotrzeć do dziecięcych serc i pobudzić rodziców do ofiarnej miłości. Do nagrodzonej piosenki został opracowany podkład muzyczny. Ponadto przyznano dwa II miejsca (Ola Błasiak z rodzicami), cztery III miejsca (Sonia Partyczny, Antoni Sporek), oraz sześć wyróżnień (Ania Kobiałka, Nina Soj, Jan Sporek, Aleksandra Szymalska, Martyna Szymalska, Natalia i Marysia). Niektóre osoby chciały pozostać anonimowe.
Ze swej strony wszystkim nagrodzonym dzieciom i rodzicom dziękuje za udział oraz poważne potraktowanie konkursowego wyzwania. Gratuluję fenomenalnej pomysłowości oraz umiejętności twórczego zmierzenia się z tekstem i przesłaniem, jakie niesie ze sobą nauka płynąca z niedzielnych spotkań z Michalinką.
Z wyrazami uznania i nieukrywanej radości – ks. Piotr Zawarus

Tekst piosenki – I miejsce

„MICHALINKA”

1. Michalinka, owca biała
z nieba nam tu przyleciała.
Pan Bóg wysłał ją od siebie
poratować nas w potrzebie.
Ma zadanie wielkie przecież,
choć tak krótko jest na świecie:
uczyć, kochać i szanować,
ludzi ewangelizować.

Ref: Dziś w kościele jednym głosem
wszyscy razem zaśpiewajmy
Ciebie Jezu nasz kochany
z Michalinką wychwalamy.

2. Dzieci kocha i nawraca,
to jest Michalinki praca.
Do zrobienia jest tak wiele,
Chce być naszym przyjacielem.
Szerzyć wokół dobroć wielką,
Być naszą nauczycielką.
Michalinka nam pomoże
Modlić się do Trójcy Bożej.

Ref:

3. Do Maryi, Świętych w niebie
Do kogo pędzić w potrzebie
A gdy owieczka zszarzeje
Skończą się jej młode dzieje,
Gdy nawróci wszystkich nas
Przyjdzie i na nią też czas
Po wykonanym zadaniu
Wróci z powrotem do Raju
BY U STÓP PANA JEZUSA WITAĆ NAS W DOMU CHRYSTUSA.

Ref: