UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
26.XI.2023 r.

 1. Dziś Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata, patronalne Święto Straży Honorowej NSPJ, Akcji Katolickiej  i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po każdej Mszy Św. odmówimy uroczyście przed Najśw. Sakramentem Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Po południu o godz. 16. 30 Nabożeństwo do Chrystusa Króla i po nabożeństwie Msza Św.
 2. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Panowie z Zielonej Góry podróżują po Polsce głosząc doskonałe nabożeństwo do NMP na podstawie Traktatu Św. Ludwika, Marii Grignion de Montfort. Bardzo dziękujemy za piękne świadectwo wiary i działania Bożego za wstawiennictwem Matki Bożej w Waszym życiu. Po Mszy Św. będzie można nabyć pięknie wydany Traktat o Doskonałym nabożeństwie do NMP Św. Ludwika wraz z książeczką o różańcu i płyta CD. Cena zestawu to 10 zł. Zachęcamy do nabycia tej książeczki , która ukształtowała wielu świętych, między innymi Św. Jana Pawła II.
 3. Spotkanie Apostolatu Maryjnego będzie jutro w poniedziałek 27 XI po Mszy Św. wieczornej w salce w „Betanii”. 
 4. W czwartek 30 XI Adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.00 i o 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Czanieckiej a o godz. 18.00 będzie Msza Św. w int. wszystkich próśb i podziękowań, które zanosiliśmy do MB Czanieckiej w miesiącu listopadzie. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do MB Czanieckiej.
 5. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej codziennie 1/2 godziny przed Mszą Świętą, a w I Piątek od godz. 17.00 do 18.00. Kancelaria czynna w I Piątek od godz. 18.45. 
 6. W I piątek rano o 6.45 Msza Św. wynagradzająca NSPJ i po Mszy Św. spotkanie Straży Honorowej NSPJ w salce. 
 7. W I sobotę miesiąca objazdu chorych nie będzie ponieważ objazd chorych będzie na Święta w sobotę 16 XII od godz. 8.20. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii z podaniem adresu!
 8. Msza Św. za zmarłych kapłanów, którzy pracowali w naszym dekanacie, będzie odprawiona w naszym kościele parafialnym w sobotę 2 XII o godz. 11.00. Tę Mszę Św. odprawią wszyscy księża aktualnie pracujący w naszym dekanacie międzybrodzkim. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę Św.! 
 9. W przyszłą niedzielę 3 XII rozpoczynamy Liturgiczny okres Adwentu.
 10. Msza Św. roratnia o NMP będzie odprawiana codziennie w tygodniu dla dorosłych o godz. 6.45 poprzedzone Godzinkami do MB, dla dzieci o godz. 17.30, poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia. W soboty Roraty dla dzieci będą o godz. 7.00 rano. Na roraty serdecznie zapraszam wszystkich parafian a szczególnie młodzież i dzieci.
 11. Od dzisiejszej niedzieli, pod chórem przy wyjściu z Kościoła można nabywać świece na stół wigilijny jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Nabywając świece składamy ofiarę ale nie mniejszą niż 15 zł. Przypominamy, że świece z poprzedniego roku należy wypalić na grobach swoich bliskich. Ofiary złożone przy zakupie świec będą wykorzystane jako pomoc dla potrzebujących.
 12. Składamy podziękowanie „Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu. 
  O pomoc w sprzątaniu  Kościoła w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek II strona Domaczki od P. Gawendów do P. Skrudlików a w sobotę Czaniec Górny z ul. Kard. K. Wojtyły od P. Mroczkowskich do P. Byrskich. 
 13. Dziś przypada IV niedziela miesiąca i składka jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za złożone na ten cel ofiary.
 14. Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian o pomoc w uporządkowaniu obejścia wokół Kościoła chodzi o wygrabienie liści z trawników, spod żywopłotu i schodów. Kto chciałby pomóc to zapraszamy w piątek od godz. 13.00 (prosimy przynieść ze sobą narzędzia do pracy np. grabki, miotły czy inne narzędzia). Im więcej nas będzie to praca pójdzie szybciej, bardzo prosimy by przyszli również mężczyźni. Trzeba wynieść liście a one nie są lekkie. Prosimy o pomoc, bo ta praca nie jest na jednego czy dwóch ludzi. Im więcej nas będzie to szybciej zrobimy. Oczywiście, wszystko zależy od pogody, jeśli będzie deszcz czy śnieg to ogłoszenie jest nie aktualne.
 15. W niedziele, 03 grudnia przy kościele, odbędzie się kiermasz świąteczny. Do nabycia będą stroiki, ozdoby, dekoracje świąteczne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na dofinansowanie wyjazdu w czasie ferii zimowych dla dzieci z grup parafialnych.
 16. „Franciszkowy plac budowy” – pod takim hasłem będziemy przeżywać tegoroczne roraty. Z tej racji ogłaszamy dla dzieci konkurs pt. „Domek betlejemski”. Osoba biorąca udział w konkursie musi wykonać domek betlejemski z czasów Jezusa (nie szopka). Proponowane wymiary: wysokość domku min. 20 cm / szerokość proporcjonalna do wysokości. Domek możne być osadzony na sztywnej podstawie o wymiarach max. do 50 cm (można wykonać dodatkowo obejście domku). Prace należy składać w zakrystii do 10 grudnia. Po ogłoszeniu wyników domki będą częścią dekoracji szopki Bożonarodzeniowej w naszym kościele.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, przy zakrystii jest do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela, Natanael czy inne gazety, 
 18. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i dobrego przeżycia tygodnia!