Uroczystość Najświętszej Trójcy
26.V.2024 r.

1. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30 a po nabożeństwie Msza Św. o godz. 17.00.
  2. W środę 29 V - wsp. Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
  3. W czwartek 30 V - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Św. w tym dniu będą o 7.00, 9.00, po niej procesja do 4 ołtarzy. Trasa procesji i ołtarze jak w latach poprzednich. O przygotowanie ołtarzy prosimy tych, którzy czynią to co roku. Prosimy o oczyszczenie trasy procesji, o dekoracje domów, o niesienie światła, feretronów, chorągwi. O udział w procesji prosimy dzieci do sypania kwiatów, małych ministrantów, dzieci w strojach krakowskich, dzieci Szkoły Podstawowej, dzieci z kl. III w strojach komunijnych i młodzież, LSO, strażaków, chór i poczty sztandarowe. Po procesji Msza Św. o 11.30 a po południu o 16.20 Nabożeństwo do MB Czanieckiej połączone z nabożeństwem majowym bez procesji i o 17.00 Msza Św. Okazja do spowiedzi przed Uroczystością Bożego Ciała codziennie przed Mszą Świętą rano i wieczorem.
  4. W piątek rozpoczynamy oktawę Bożego Ciała – codziennie Msza Św. będzie o godz. 18.00 i po Mszy Św.  procesja eucharystyczna wokół Kościoła połączona z nabożeństwem czerwcowym. Na całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy dzieci ze szkoły Podstawowej, dzieci z kl. III w strojach I komunijnych, dzieci do sypania kwiatów, młodzież i wszystkich dorosłych parafian. Proszę aby przez całą oktawę byli mężczyźni do niesienia baldachimu.
  5. W najbliższy piątek nabożeństwo majowe będzie po Mszy Św. wieczornej w trakcie procesji.
  6. W czasie oktawy Bożego Ciała zapraszamy parafian na Msze Św. i Nabożeństwo czerwcowe z procesja Eucharystyczną:
    •    w piątek 31 V na godz. 18.00 –  Podkamienne, Bukowiec Czaniecki i Bukowiec Porąbski,
    •    w sobotę 1 VI na godz. 18.00 –  II strona Domaczki,
    •    w niedzielę 2 VI na godz. 11.00 – oś. Tysiąclecia, Przytnicę, domy k/Kościoła, domy k/kaplicy pod szkołą, Łęg.
  7. W piątek 31 maja Biskup Bielsko – Żywiecki udziela dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  8. W sobotę 1 VI przypada I sobota miesiąca, Msza Św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP będzie o godz. 7.00. Do chorych udamy się również w sobotę od godz. 8.15 prosimy o zgłoszenia chorych w zakrystii z podaniem adresu.
  9. Od soboty rozpoczynają się w naszej parafii nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane codziennie, w tygodniu po Mszy Św. wieczornej a w niedzielę o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy!
  10. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Odpustowa z racji Nawiedzenia NMP. Msze Święte w przyszłą niedzielę będą o godz. 7.00, 9.00 oraz uroczysta suma odpustowa z procesją o godz. 11.00, którą odprawi Ks. Jerzy Filek - mieszkający w naszej parafii. Ks. Jerzy wygłosi również kazania w tym dniu. Procesja odpustowa po Mszy Św. o godz. 11.00 będzie również procesją w ramach oktawy Bożego Ciała.  Popołudniu o godz. 16.30 nie będzie już procesji tylko nabożeństwo czerwcowe a po nim Msza Święta o godz. 17.00. Z racji odpustu nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00. Zapraszamy na sumę odpustową wszystkich parafian, dzieci, młodzież i dorosłych, strażaków z OSP Czaniec, Koło Gospodyń Wiejskich z Czańca, poczty sztandarowe, chór, dzieci do sypania kwiatów i pamiętajmy o modlitwie w int. Ks. Jerzego!
  11. W przyszłą niedzielę odpustową wypominki przed Mszami Św.  nie będą czytane.
  12. Zmarł emerytowany Biskup pomocniczy naszej diecezji Janusz Zimniak.
    Uroczystości pogrzebowe świętej pamięci Biskupa Janusza Zimniaka odbędą się w piątek 31 maja 2024 r. w Katedrze Świętego Mikołaja w Bielsku-Białej: o godz. 10.00 czuwanie modlitewne i o godz. 12.00 Msza Św. pogrzebowa następnie odprowadzenie na cmentarz katedralny przy ul. Grunwaldzkiej. Polecajmy Bpa Janusza Miłosierdziu Bożemu: RIP
  13. Parafialny Dzień Chorych będzie w naszej parafii  w sobotę 15 VI. Rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 9.00 z obrzędem udzielenia Sakramentu chorych. Serdecznie zapraszamy!
  14. Nasza parafia organizuje wyjazd do Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie w dniu 8 VI br. na Ogólnopolską pielgrzymkę Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tych uroczystościach. Zapisy są w zakrystii u Siostry do 26 V. Koszt wyjazdu to 50 zł.
  15. 40 Piesza Pielgrzymka z Porąbki do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się 14 i 15 czerwca. Przewidziane są dwa warianty:
    Wersja piesza Rozpoczęcie w piątek 14 czerwca Mszą Święta o 13:00 w Porąbce. Nocleg w Rzykach. Piesi pielgrzymi dotrą do bazyliki w sobotę około 18:00. O 19:00 Msza Święta na zakończenie pielgrzymki i powrót. Koszt 40 złotych, + autobus powrotny 20 złotych.
    Wersja autobusowa Wyjazd autokarów do Kalwarii w sobotę 15 czerwca o 11:00 z kościołów dekanatu. W Kalwarii odprawimy Dróżki Matki Bożej. Po zakończeniu dróżek czas na odpoczynek. O 18:00 powitanie pielgrzymów i wspólna Msza Święta o 19:00 w bazylice. Koszt 40 złotych.
    Zapraszamy do pielgrzymowania, w jubileuszowej już 40 pielgrzymce. Zapisy do 2 czerwca.
  16. Składamy podziękowanie „Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu.
    O pomoc w sprzątaniu  Kościoła w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek I część Oś. 1000 - lecia od P. Drewnianych do P. Berków a w sobotę II część Oś. 1000 – lecia od P. Kubików do P. Rokowskich
  17. Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN:
  18. Zaproszenie Bpa Ordynariusza na Kaplicówkę:
  19. Przy zakrystii jest do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny, Niedziela czy Natanael Czaniecki czy inne…
  20. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!