IV Niedziela Wielkanocna
21 IV 2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele to dzień modlitw o powołania do służby Bożej. Polecajmy w modlitwach naszych sprawę powołań do kapłaństwa i zakonu z naszej parafii. Nasza diecezja posiada seminarium Duchowne w Krakowie razem z diec. Krakowską. Klerycy studiują na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II(dawny PAT). Kandydaci na I rok winni osobiście zgłosić się w Kurii Biskupiej w B-B i złożyć następujące dokumenty:
    •    Własnoręcznie napisane podanie o przyjęcie do Seminarium
    •    Życiorys oraz Świadectwo maturalne i Świadectwo ukończenia szkoły średniej
    •    Aktualną metrykę chrztu oraz Opinię Ks. Proboszcza i Opinię katechety
    •    Świadectwo zawarcia sakramentu małżeństwa rodziców
    •    Świadectwo zdrowia i 6 fotografii
  2. Dziś nieszpory o godz. 16.30 i Msza Św. o godz. 17.00.
  3. Jak już to było zapowiadane w dzisiejszą niedzielę Po Mszach Św. zbierana jest  składka do puszek przed Kościołem na Beskidzkie Radio Katolickie „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia ta poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia Kościoła lokalnego na falach eteru i przez Internet. Prosimy o ofiarność na ten cel.
  4. Sakrament Bierzmowania będzie udzielony młodzieży naszej parafii przez J. E. Ks. Bpa Piotra Gregera, bpa pomocniczego diecezji Bielsko - Żywieckiej, jutro w poniedziałek 22 IV na Mszy Św. która rozpocznie się o godz. 17.00 w naszym Kościele parafialnym. Młodzież gromadzi się w kościele o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy młodzież, rodziców, chrzestnych i świadków. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Na bierzmowaniu będzie zbierana składka.
  5. Jutro w poniedziałek Bierzmowanie w naszej parafii i w najbliższym czasie, bo za 2 tygodnie będzie I Komunia Św. z tej okazji pragnę bardzo serdecznie podziękować rodzicom dzieci I Komunijnych i rodzicom młodzieży bierzmowanej za dar ołtarza, który złożyli dla parafii. Tym darem ołtarza są 2 lichtarze, stojak-lichtarz pod roratkę, 2 pateny kielichowe oraz komża. „Bóg zapłać” za ten dar.
  6. W najbliższy czwartek 25 IV o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. w kaplicy pod szkołą,  O urodzaje i zachowanie od nieszczęść żywiołowych.
  7. W czwartek również Adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.00 i nabożeństwo do MB Czanieckiej o godz. 17.30. Do adoracji i na nabożeństwo  zapraszamy wszystkich parafian i zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do M.B. Czanieckiej.
  8. W najbliższy piątek 26 IV po Mszy Św. wieczornej ok. godz. 18.30 będą odmawiane cztery części różańca przed Najświętszym Sakramentem w int. naszej Ojczyzny, zakończone apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy!
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Św. w int. strażaków z OSP Czaniec i ich rodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo w służbie ludziom z ok. zbliżającego się święta patrona strażaków Św. Floriana.
  10. Wyjazd pielgrzymów do Tuchowa będzie w sobotę 27.04.br. o godz. 7.00 z parkingu przy kościele.
  11. Składamy podziękowanie „Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu.
    O pomoc w sprzątaniu  Kościoła w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek i w sobotę Rodzice młodzieży bierzmowanej.
  12. Przy zakrystii jest do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny, Niedziela czy Natanael Czaniecki czy inne…
  13. Składamy bardzo serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za ofiary składane w kopertach i wpłaty na konto parafii, na prace planowane i prowadzone w parafii. Prosimy o dalsze wsparcie.
  14. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!