Uroczystość Zesłania Ducha Św.
25.V.2023 r.

 1. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 16.30 a po nabożeństwie Msza Św. o godz. 17.00. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres wielkanocny. Msza Św. w Kaplicy na Bukowcu będzie dziś o godz. 19.00.
 2. Dzisiaj również po Mszach Św. zbiórka do puszek przed Kościołem na utrzymanie i funkcjonowanie Domu Matki i Dziecka w Bielsku – B. Prosimy o wsparcie tego szlachetnego dzieła! 
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • W poniedziałek 29.V – Święto NMP Matki Kościoła. Drugi dzień Zielonych Świąt. Msze Św. w naszym Kościele będą o godz. 6.30; 8.00; 16.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe będzie o godz. 17.30. 
  • We wtorek 30.V – wsp. Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diec
  • W środę 31.V – święto Nawiedzenia NMP. W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe.
  • W czwartek 1.VI – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Z racji Dnia Dziecka pamiętajmy w modlitwie o wszystkich dzieciach, o godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i nabożeństwo do MB Czanieckiej połączone z nabożeństwem czerwcowym. Do adoracji i na nabożeństwo  zapraszamy wszystkich  parafian oraz zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do M.B. Czanieckiej.
 4. W sobotę 3.VI – wsp. świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. 
 5. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy Św. a zarazem Uroczystość Odpustowa z racji Nawiedzenia NMP. Msze Święte w przyszłą niedzielę będą o godz. 7.00, 9.00 oraz uroczysta suma odpustowa z procesją o godz. 11.00, którą odprawi Ks. Prałat Stanisław Kozieł – proboszcz parafii p.w. Św. Floriana w Żywcu Zabłociu, nasz rodak pochodzący z Czańca, który również w tym roku obchodzi złoty jubileusz Kapłaństwa. 
  Kazanie w czasie sumy odpustowej wygłosi Ks. dr Marek Studenski, Wikariusz Generalny naszej diecezji. Popołudniu o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, po nim Msza Święta o godz. 17.00. Z racji odpustu nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00. Zapraszamy na sumę odpust. wszystkich parafian, dzieci, młodzież i dorosłych, strażaków z OSP Czaniec, Koło Gospodyń Wiejskich z Czańca, poczty sztandarowe, chór, dzieci do sypania kwiatów i pamiętajmy o modlitwie w int. naszego rodaka Ks. Stanisława!  
 6. W przyszłą niedzielę odpustową wypominki przed Mszami Św. nie będą czytane.
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. W I piątek miesiąca Msza Św. wynagradzająca NSPJ o godz. 7.00 a po Mszy Św. spotkanie Straży Honorowej NSPJ w salce. Popołudniu o godz. 18.00 Msza Św. I piątkowa dla dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Spowiedź w tym dniu będzie od 17.00 do 18.00 i będzie to też, spowiedź przed odpustem. 
 8. W I sobotę miesiąca Msza Św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00. Do chorych w tym dniu udamy się od godz. 8.20. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii z podaniem adresu. 
 9. Przypominam, że Parafialny Dzień Chorych będzie w sobotę 10.VI. Rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 9.00 z obrzędem udzielenia Sakramentu chorych. Serdecznie zapraszamy!
 10. W czwartek rozpoczęły się nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane w tygodniu po Mszy Św. wieczornej a w niedzielę o godz. 16.30. W czwartki nabożeństwo czerwcowe będzie na zakończenie adoracji przed Mszą Św. wieczorną.
 11. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.
 12. Jak wielu zauważyło rozpoczęły się prace z oknami w naszym Kościele. Najpierw poszły do renowacji dwa witraże a w następnej kolejności będą okna zewnętrzne, zespolone. Ufam w to, że uda się w tym roku zrobić te dwa okna, a później następne. W ostatnim czasie koszta prac i materiałów bardzo wzrosły. W związku z tymi pracami zwracam się do wszystkich parafian o większą ofiarność, byśmy mogli podołać tym wszystkim pracom.    
 13. Trwają zapisy na wyjazd do Warszawy do Świątyni Opatrzności Bożej  gdzie będzie zawierzenie naszej diecezji Bożej Opatrzności. Wyjazd będzie 10.06.2023 r. o godz. 5.00. Koszt wyjazdu to 130 zł. Zapisy w zakrystii do 28.05. br. z wpłatą 30 zł. 
 14. Akcja oddawania Krwi odbędzie się w przyszłą niedzielę 4.VI w godz. od 9.00 do 13.30 w Ambulansie w Czańcu – Centrum 
 15. Piesza Pielgrzymka Dekanatu Międzybrodzkiego do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w piątek i sobotę 16-17 czerwca 2023 r. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą świętą o godz. 13. 00 w piątek w Porąbce. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane są w zakrystii do dnia 8 czerwca 2023 roku. Przy zapisach przyjmowana jest wpłata w wysokości 60 zł. (transport bagaży i autobus powrotny, ubezpieczenie).
 16. II wersja pielgrzymki do Kalwarii Zeb. będzie autokarowa. Wyjazd autokarów do Kalwarii Zeb. w sobotę 17 czerwca br. ok. godz. 11.00 z kościołów dekanatu. W Kalwarii odprawimy dróżki Pana Jezusa. Po zakończeniu dróżek czas na odpoczynek. Ok. 18.00 powitanie pielgrzymów pieszych i wspólna Msza Św. o 19.00 w bazylice i po Mszy Św. powrót. Koszt pielgrzymki autokarowej 40 zł. Zapisy również do 8 czerwca w zakrystii.
 17. Składamy podziękowanie „Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu. 
  O pomoc w sprzątaniu Kościoła w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek Czaniec Górny od P. Wróblewskich do P. Romik a sobotę II strona Domaczki od P. Buda do P. Józefa Dwornika.
 18. Przy zakrystii jest do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny, Niedziela czy Natanael czy inne…
 19. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!