W niedzielę, 8 października, gościliśmy w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa.

Na każdej mszy św. podczas kazania wygłoszonego przez ks. Marcina – opiekuna grupy, mogliśmy także usłyszeć świadectwo wolontariuszki Aleksandry o działalności misyjnej. Po mszach św. była możliwość nabycia kawy misyjnej oraz złożenia ofiary, która jest wsparciem wyjazdu misyjnego Aleksandry do afrykańskiego Sudanu Południowego. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary na ten cel.

Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu został założony w 1997 roku przez grupę chrześcijańskich zapaleńców. Wolontariusze pełnią służbę misyjną w 43 krajach, na czterech kontynentach. W duchu Ewangelii niosą pomoc ubogim i wykluczonym, dostarczają żywność i lekarstwa, wspierają i uczą, prowadzą domy dla dzieci ulicy i samotnych matek, budują szkoły, internaty i studnie. Na ten moment zrealizowali ponad 450 projektów z dziedziny edukacji, pomocy medycznej i tworzenia infrastruktury w najuboższych rejonach świata. W Polsce zaś, prowadzą rozbudowany program edukacji globalnej, poprzez który pokazują innym, jak mądrze nieść wsparcie najbardziej potrzebującym.