Kolędnicy Misyjni to mali i więksi misjonarze, którzy idąc od domu do domu, od rodziny do rodziny, od jednego szpitalnego łóżka od drugiego, przypominają wszystkim, że narodził się Chrystus.

Wraz z tym przesłaniem niosą radość i pokój Bożego Narodzenia. Są jak aniołowie w Betlejem „zwiastujący radość wielką” i głoszący: „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania”.   
Uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych z naszej parafii odbyło się 26 grudnia w Święto św. Szczepana męczennika, podczas mszy św. o godz. 10:30. Ks. Piotr Zawars udzielił specjalnego błogosławieństwa kolędnikom. Z otrzymanym błogosławieństwem trzy grupy kolędników misyjnych wyruszyły do rodzin mieszkających w Czańcu.
Akcja ma przede wszystkim wymiar ewangelizacyjny. Kolędnicy nie tylko przypominają odwiedzanym mieszkańcom o narodzeniu Jezusa Chrystusa, ale także uwrażliwiają ich na potrzeby dzieci na całym świecie.
Pieniądze z tegorocznej zbiórki prowadzonej przez kolędników misyjnych zostały przeznaczone na pomoc dzieciom w Papui-Nowej Gwinei. 
W 2021 r. dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w Polsce zebrały ponad 1,65 mln zł. Pieniądze przekazano na 60 projektów w 11 państwach.