W tym roku 2 października przypadła pierwsza niedziela miesiąca, w którą tradycyjnie co roku przeżywamy procesję do 5 stacji różańcowych wokół naszego parafialnego kościoła.

Nabożeństwo rozpoczęliśmy o godz. 16.00. W uroczystej procesji niesiony jest Najświętszy Sakrament, bo wierzymy, że Maryja prowadzi nas do Jezusa.
Do odmawiania różańca w swej "Encyklice o Różańcu w rodzinie" nawołuje papież Pius XII: "Odmawiajcie go, gdyż on jest źródłem najskuteczniejszym i najlepszym, by osiągnąć pomoc Najświętszej Dziewicy, gdy się zważy jego pochodzenie bardziej niebieskie niż ziemskie i jego rację bytu". Pius XII twierdził również, że różaniec "jest lekarstwem danym z nieba dla uleczenia zła, które dotknęło nasze czasy".
Zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.