Niedziela Palmowa jest świętem upamiętniającym triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy. Jak podaje Pismo Święte, Jezus przybył do Jerozolimy razem z apostołami. W Jerozolimie Jezus był witany przez tłumy mieszkańców, którzy uznali go za Syna Dawidowego. Jezus przejechał przez Jerozolimę na osiołku, a ludzie rzucali mu pod nogi gałązki palmowe i oliwne. Na pamiątkę tego wydarzenia w Niedzielę Palmową urządzane są bardzo uroczyste procesje kościelne.
W tym roku nasza parafia miała możliwość uczestniczenia w procesji, która została połączona z inscenizacją wjazdu Jezusa. Dzieci w kolorowych strojach, wymachujące palmami i wołające Hosanna, Hosanna..., tłum ludzi ze swoimi ręcznie robionymi palmami i oczywiście najważniejszy Jezus jadący na zwierzęciu.
Po Mszy świętej odbył się konkurs na najpiękniejszą palmę Wielkanocna. Do konkursu zostało zgłoszonych 78 palm. Komisja nie miała łatwego wyboru. Po wielkich trudach wybrała trzy najładniejsze, które zostały nagrodzone statuetka i bogatymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów. Rozdano także ponad 50 wyróżnień.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w przygotowanie Niedzieli Palmowej, wszystkim którzy wykonali piękne palmy, a także sponsorom za nagrody, są wśród nich:
L.Z. Dybał – Czanieckie Makarony, R.M. Pluciak – Sklep Rowerowy, R. Garbacz – INSTAL – RAF, M.Z. Rajda, M.M. Smółka, M. Handzlik „MARHAN”, I.A. Kozieł, A.Ł. Kozieł, T.J. Stwora, Restauracja SZANIEC, Drogeria KOLIBER.