Tradycyjna Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę wyruszy z sześciu miejscowości naszej diecezji: Andrychowa, Bielska-Białej, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic, Istebnej i Oświęcimia.

Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w Hałcnowskiej bazylice, 6 sierpnia 2021 r. o godz. 8:00. 11 sierpnia o godz. 11:30 pielgrzymi wspólnie wejdą na Wały Jasnogórskie, gdzie o 13:30 sprawowana będzie Msza św. na zakończenie pielgrzymki.

Informacje dla pielgrzymów wyruszających z Bielska-Białej Hałcnowa
Zapisy tylko online:
pielgrzymka.bielsko.pl (od 28 czerwca do 16 lipca)
Kto chciałby zostać duchowym pielgrzymem, może zarejestrować się na stronie pielgrzymki.
Rozpoczęcie pielgrzymowania 6 sierpnia Mszą św. o godz. 8:00 w Bielsku-Białej Hałcnowie.

Informacje dla pielgrzymów wyruszających z Andrychowa
Zapisy codziennie do 18 czerwca w kancelarii parafii św. Stanisława BM w Andrychowie, ul. Starowiejska 30 od 17:00 do 18:00.

Informacje dla pielgrzymów wyruszających z Cieszyna
Zapisy od 11 do 18 lipca w kancelarii parafii św. Jerzego w Cieszynie.

Informacje dla pielgrzymów wyruszających z Czechowic-Dziedzic
Zapisy: 18 VI, 19 VI i 21 VI od 17.00 do 19.00 w salkach katechetycznych parafii NMP Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach.
Informacje: www.lesisko.katolik.bielsko.pl

Informacje dla pielgrzymów wyruszających z Istebnej
Zapisy w kantorze wymiany walut, Istebna 44.

Informacje dla pielgrzymów wyruszających z Oświęcimia
Zapisy od 1 lipca do 4 sierpnia w punktach:
• W parafiach Oświęcimia: św. Józefa, św. Maksymiliana, Wniebowzięcia NMP, Wspomożenia Wiernych,
• W parafii Brzeszcze,
• W parafiach Dekanatu Osieckiego.
Informacje: www.facebook.co/oswiemcimskapielgrzymka

Ks. Damian Koryciński