Zawsze była z nami. Z naszą parafią jest od początku jej istnienia. Od 150 lat pokolenia parafian oglądały wizerunek, który został namalowany na pierwszym, gotyckim obrazie.

Teraz, po gruntownej konserwacji, został odsłonięty ten pierwszy, najstarszy obraz. To zarazem najstarszy zachowany w całości obraz Matki Bożej w naszej diecezji. Obraz powraca, aby nam przypominać o stałej obecności Matki Bożej w naszym życiu. Już wkrótce go wszyscy zobaczymy!
W sobotę 24 marca obraz Czanieckiej Madonny wraca do naszej parafii.
O 16.45 w kościele rozpocznie się czuwanie połączone z prezentacją poezji Maryjnej, przygotowane przez młodzież parafii pod przewodnictwem ks. Tomasza Michnioka.
O 17.30 na dziedzińcu kościelnym odbędzie się powitanie obrazu przez bp. Piotra Gregera i wprowadzenie do kościoła. Po powitaniu przez proboszcza przed umieszczonym przy ołtarzu obrazem rozpocznie się nabożeństwo do MB Czanieckiej, a o 18.00 – Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem bp. Gregera.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy przed obrazem MB Czanieckiej!